egil_belshevic (egil_belshevic) wrote,
egil_belshevic
egil_belshevic

 • Music:

Улофф - латышское, или как мы там живём на языке оригинала

  kas notika piektdien,nejautājiet. vienīgais redzamais risinājums ir ielavīties ģimenes arhīvā un izdzēst sevi no dzimšanas apliecības

   Vispār - uzstādīt krokodilu vertikāli uz pakaļkājām ir viens no dižākajiem padojmu sasniegumiem.

   esmu novosibirskā. kādēļ gan krieviem kādu no šitām novosibirskām nenosaukt vienkārši Betonograd. vai vienkārši Beton.

   ...Ušakova un Amerikas reakciju uz notikušo grūti paredzēt, bet daudzi gribētu, lai viņi atkāptos galopā no Saules akmens jumta.
   ...Bieži dzirdam, ka ļaudis piesauc Finansu ministriju. Tas nav pareizi. “Finanses” ir 5.deklinācijas lietvārds, kam ģenitīva locījumā pirms galotnes piedienas līdzskaņu mija. Finanšu ministrija. Finanšu ministrija. Finanšu ministrija. Atcerieties un aizmirstiet, jo tādas vairs nebūs!
   ...Morāles ministrija - šī ir vienīgā ministrija, ko ieviesām pavisam no jauna, neatrodot līdzīgus precedentus nevienā citā Eiropas Savienības valstī. Taču tad, ja valsts iedzīvotājiem ar morāli un ētiku viss ir kārtībā, valstij atkrīt ļoti daudz problēmu - piemēram, nav nepieciešams nevienu sodīt, nav nepieciešams uzturēt bērnu namus un dzīvnieku patversmes u.tml. Par šīs ministrijas karali izvēlējāmies uzņēmēju, sportistu un vienkārši ļoti labu cilvēku  Kirovu Lenonu Lipmanu, kurš tik daudz savā dzīvē sasniedzis tieši tāpēc, ka rīkojies tā, kā viņam likusi sirds, un spējis saglabāt ticību labajam un cilvēcīgajam.
   Varbūt varētu likties, ka mūsu piedāvātais valdības sastāvs ir ļoti neparasts, bet, tā kā beidzot ir uzziedējusi tā aste, tad tagad Latvijā sāksies laiki, kad notiks visas tās lietas, kurām bija jānotiek, kad Pūcem uzziedēs aste. Tāpēc aicinām Latvijas Republikas Saeimu nelauzties kā tādai pirmsmenstruāla sindroma mocītai jaunai meitai un vienbalsīgi pieņemt mūsu piedāvājumu, tādejādi izveidojot absolūtu maksimuma valdību. Mēs mīlam šo valsti! Septiņas ministrijas, viens likums, viena taisnība visiem!

   ...Ko liegties, esmu pārsteigts. Nevis tāpēc, ka nekam tādam nevajadzēja notikt, bet kaut kā bija pierasts, ka mūsu polītiskajā kultūrā taču tā nenotiek.
   Nil, tavs gājiens

   ilgi aizstāvēju vēl to Maximu, jo viņi tikai nomnieki, viņi darbus nepasūtīja, projektu neplānoja. Teicu, ka viņus vainot var tikai par cilvēku neevakuēšanu un "greizām" instrukcijām (kāds btw ir saprotu gandrīz visiem Latvijā).
Bet pēc šiem viņu vadības izteikumiem - nē - Maximā es vairs savu kāju toč nesperšu. Nevienā.

   "'Maxima" par premjera demisiju: Atkāpjas tie, kas jūtas vainīgi"
   Ir tāda cilvēku suga, kas nekad ne par ko nav vainīgi. Pat, ja uz pirkstiem parādi, ka ir gan.

   Juuras zeme Riiga - jau kuro reizi (un kuro gadu) - kaa izbraucu no saulainas Zemgales, taa tumshi padebeshi priekshaa. Iebraucaam lietuu.

   lūk, interesanti būtu, ja visa tā figņa, ko bailīgākie no cilvēkveidīgajiem stāsta saviem sīčiem par šo pašu sīču radīšanu, izrādītos patiesa
   sāksim ar klasisko, ar stārķi. stārķis, scuko(c), ir neprognozējams. viņš tupa atlido ar bērnu no siltajām zemēm (nez, tur par to neapvainojas?! kaut arī no otras puses viņš silto zemju iedzīvotājiem stiepj no mums, šādi veicinot kultūras konsolidāciju un liberālo globalizāciju) uz kurieni viņam ienāk prātā, nekādu kvartāla plānu vai sabiedrisko attiecību stārķim nav. un ko darīt cilvēkiem, kuriem nekādus zīdaiņus šobrīd nevajag? piļīt pa maitasgabalu ar gaisa šauteni? a tiem, kuriem vajag? viņiem nāksies jau kaut kā noskaidrot stārķu paradumus. ko viņi ēd, teiksim. ā, vardes purvos. vot, uzreiz atgrieziet dzīvoklī visus krānus un savāciet no terārija visus krupjus, varbūt paveicas. varbūt paveicas tik ļoti, ka atnes uzreiz divus vai trīs gabalus, tad stārķa vietā ierodas pelikāns.
   un ja reiz dzīvnieki ir uzņēmušies labiekārtot cilvēku dzīvi un loģistiku, kāpēc arī citās jomās viņi nevar būt funkcionāli? pitoni varētu mums atnest sievas, begemoti - mīļākās. šis jautājums jau ir diezgan plaši izskatīts tautas pasakās. vai neesat ievērojuši, kad princis dodas meklēt līgavu, viņam taču nav ne kartes un vispār ne mazākās poņas, uz kurieni iet un jāt. kur zirgs figačī, tur arī princis virsū viņam kratās. protams, iespējams, ka zirgs nevis izvēlas kaut kādu konkrētu vietu, bet vienīgo, kur 1000 kilometru apkārtnē dzīvo cilvēki, var paēst, padzert un parunāt ar citiem zirdziņiem. a varbūt tas tieši viņš pats meklē sev partneri, a princis viņam ir līdzi neglītās draudzenītes statusā. "baltā ar plankumiem - mana. nē, tornī es augšā nekāpšu. es taču esmu zirgs, ja es tur uzkāpšu, kā es pēc tam atpakaļ nokāpšu?! īīīāāā."
   cita lieta - atrast bērnus kāpostos. es pirmajā brīdī neiebraucu, kā tas īsti ir domāts, bet tad sapratu - jūs raujat kāpostgalvas no zemes, a viens no kāpostiem izrādās bērna galva, kamēr pats viņš ir ierakts zemē. neko sev lavkrafts, vai ne?! senā latviešu dzīvesziņa. kurš te teica, ka tas ir slimi, kad kombainieri brauc pār zīdaiņu galvām? tas ir slimi, ko te piebilst.
   taču programmas nagla - veikali, kur var nopirkt bērniņus. nekādas lielas atšķirības nav, tā arī saucas, "humana". tur tagad strādā visi bijušie lombardu darbinieki, visādi pagrīdes juvelieri un eksperti. "šito neņemiet, šitais jums 15 gados sāks pīpēt". rindas uz zilacainajiem blondīniem! ar sportloto palīdzību jaunie vecāki cenšas izvilkt sev ģēniju, tas, ka vēlāk viņi paši pēc debīliem mudakiem izskatīsies uz viņa fona, tas viņus neuztrauc. "es no laimdotas jāzepovnas", konjaciņš, bizē. bļauj par 15% klusāk.

   Šovakar persiešu valodas nodarbībā tulkojām Irānas mediju pārpublicēto EuroNews pagājušās nedēļas ziņu par to, kā Letonijas galvaspilsētas nomalē sabrukusi lieltirgotava un pirmais vezīrs izsludinājis trīs sēru dienas. Līdz tam, ka lielvezīrs padevīgi ziņoja par savu aiziešanu, netikām.

   paradokss
Bija mums vidusskolas klasē Sudraba.
Gudra, bet nu tāāāda dura.
Vispār, ir tik daudz gudru cilvēku, kuri ir tik stulbi...
Kā viens no maniem vecākiem teica (neatceros kurš): "Visi tik gudri, ka nav neviena ko dirst pasūtīt." Tad sekoja žests un skatiens.

   1. Pavadīju Mazo Jaunkundzi viņas pirmajos gostroļos ar baletu uz Viļņu. Viļņā esot jauki, tikai tās kopmītnes briesmīgas (peļu kakas un gultas sastiprinātas ar skoču, tā reportē dalībnieks). Toties porcijas barotavā būs lielas (to es no pieredzes, jo lietuviešiem karbonādes ir lielākas).

   Jā, jā, ja mums paliktu lats, vajadzības gadījumā mēs to varētu atkabināt no eiro. Pirmkārt, mēs to līdz šim ne reizi neesam darījuši, lai gan iespēju netrūka. Otrkārt, ir tiešām aizkustinoši domāt, ka eirozonas sabrukuma gadījumā mums atliktu vien atkabināt latu no eiro un laimīgi peldēt tālāk. Nu, apmēram tā, ka grimst Titāniks (cik nojāta klišeja, bet nu kamdēļ nepajāt to vēl), mēs pēdējā brīdī nolecam no klāja un jāāāā, mēs uzreiz aizpeldēsim tālu, tālu prom, Titāniks nebūt mūs zem ūdens neparaus. Un atklātā okeānā ir tik silti, tik mīlīgi, tur var dzīvot gadu desmitiem.

   Ar to boikotu esmu visnotaļ neapmierināts. Aizvakar laulātā aiztrieca mani uz vietējo maximu pēc īsteni katoliskas pārtikas, tb pēc maizes un vīna. Iepirkšanās procesā mani ievērojami sarūgtināja līdzpilsoņu nespēja mobilizēties ļaunuma saknes boikotēšanā - rinda pie kases bija nepatīkami gara. :[ Kā lai padod ziņu boikotētājiem Teikas apkaimē, lai šie saņemas un noboikotē beidzot pa nopietnam, lai varu iepirkties ar komfortu, nevis pusstundu spaidoties rindā?

   Tātad mums ir kāda populāra māksliniece, kurai tiek labi maksāts par viņas darbu Latvijas Nacionālajā Operā. Viņai pēc publiskās informācijas spriežot tiek maksāts labi un krietni vairāk kā citiem amata brāļiem, bet pieņemsim, ka viņa pati to nezin. Viņa ar šo atalgojumu ir mierā un pat nenojauš, ka ir figūra konkrētās rotaļās. Kāds it kā garāmejot, varbūt tas pats pieminētais, sarunā pie vīnaglāzes liek viņai noticēt, ka līdz šai ģeniālajai idejai viņa ir nonākusi pati. Tad nu savas revolucionārās idejas spārnota viņa apvelk skandalozu krekliņu, kurš tā arī paliktu tikai krekliņš, ja kāds to nebūtu novadījis līdz medijiem un iepūtis dvašu mediju oglītēs. Vienā mirklī uzliesmoja ugunskuriņš, kuru pūš no ascenduma barotais satori. Nepaiet ne mirklis, ka šo pavedienu ir uztvēruši visi mediji, mazāka ranga viedokļa līderīši un pažars iet pilnā sparā. Satori un viņa redaktoram visi nekritiski tic, citi savukārt tic tiem, kas tic satori. Reveņjū no pasākuma? Nu Žagaru izglābt neizdevās, bet vismaz to žurku Grendi gan sašāva kājā. Ļoti labi uzkonstruēts teātris ar labu bekgraundu "kultūras cilvēku" izskatā.
   Paņemsim Artusiņu, toreiz Suņubūdas raidījumā viņš tā bija uzkurinājies, ka to nabaga NA meiteni gandrīz stāvus iedzina zemē par operas jautājumu diskutējot. Tagad jautājumiņš, no kurienes Artusiņš izdomāja, ka Grende ir slikti, savukārt Žagars labi? Artusiņš to neizdomāja, viņam lika to izdomāt. Pēdējā raidījumā Kaimiņš liek visiem nospļauties pie katras Re un Re ēkas. Atkal satrakojies, bet nu šis ir forsmažors un nevienam nevajadzēja modelēt, lai viņš un visi pārējie uzvilktos. Tagad noteikti tiek modelēts, kā mazināt demedžu.

   Re, asinssūcēju un augļotāju kantoris 4Finance ir palaidis jaunu reklāmas kampaņu ar -- nē, nopietni -- antropomorfiskiem dzīvniekiem.
   Tas tagad kaut kāds jaunais trends, ja? Ja tu darbojies finanšu industrijā un pretendē uz tirgus līdera vietu, tad tev pilnīgi noteikti vajag reklāmas ar antropomorfiskiem dzīvniekiem? Jo kas gan ir pirmais, kas ļaudīm ienāk prātā, kad viņi padzird par finansēm? Pareizi, vāveres velveta svārkos, vilki sarkanos treniņtērpos un kaķi ar hipsteŗu brillēm, kas gan cits.

    Skatoties uz rozā cacām, tu saproti, ka melnie emo tomēr bija salīdzinoši jauki. Viņi vismaz paši centās nomirt.

   Un, ceļā uz universitāti, rītu vēl lieliskāku padarīja vīrietis, kas piecus metrus tālāk no manis pasveicināja sētnieku un pēc trīs soļiem, tieši tad, kad es devos viņam garām un man pavērās vislabākais skats uz viņa seju, izvēmās zālītē.
   Jo arī viņam attiecīgi tobrīd pavērās vislabākais skats uz autores seju?

   čigānu kundzīte aļa kabatu zagle šorīt jau pusseptiņos autobusā mēģināja šiverēt... labi ka nekas nesanāca. Bet bļin, kā nav kauna jau šitādā rīta agrumā cilvēkiem dienu čakarēt, tā jau slikti ka nedagulējis.

   vispār man ir jautra darba vieta. kolēģis paceļ telefona klausuli. runā. tad pagriežas pret priekšnieci:
-mums sapuvis kaķītis ir vajadzīgs?
priekšniece nogroza galvu - nu tas mēmais nē-žests.
-nē, mums sapuvis kaķītis nav vajadzīgs.
uz šīs jautrās nots saruna tiek pabeigta.

   Kad pats sev esi iestāstījis, ka audzini raksturu un „melnajiem caurumiem” vari droši skatīties acīs – tipa „la, la, la – aizgāju Aptieku uz vienu dzērienu un laicīgi aizgāju mājās”, tad izrādās „melnais caurums” – ar „davaj paņemam vēl pudeli prosecco”, uzglūn no vietas, kur tev likās „melno caurumu” nav. Uzskatu par savu pilsonisko pienākumu jūs brīdināt – tas ir Kaņepes kultūras centrs, tur ir ļoti jāuzmanās, … pat otrdienā. Vēl man nostiprinājusies pārliecība, ka ir personāži, kas eksistē tikai tur, reālajā dzīvē viņu nav. Gaišā dienas laikā, skaidrā un uz ielas tu nekad viņus nesatiksi, bet kā aizej uz Kaņepi – skat, klāt ir.

    nekas nav mainījies - vodka tomēr labāk garšo Maskavas dzīvokļa virtuvē ar skatu uz Kremli, nekā, teiksim, Pļavniekos... 

   Mana kursabiedrene Anna ir vistrakākais pretrunu kamols kādu es jebkad esmu redzējis. Pa pusei ukrainiete, pa pusei latviete viņa ir sirdī pilnīga māksliniece un itkā baigā pasaules pilsone, kas cīnās pret stereotipiem, aizspriedumiem un neiecietību. Aizstāv visus dzīves pabērnus, grūtdieņus, ļoti vēlētos panākt sabiedrības saliedēšanu, minoritāšu integrāciju utt. Bet tam visam ir viena robeža- seksuālās minoritātes. Par tām padzirdot viņa kļūst par briesmīgāko homofobu ko esmu sastapis, lamā valdošo, sapuvušo liberālismu un būtu gatava tos nabaga gejus pasludināt ārpus likuma un nošaut kā suņus. Vienreiz pat izteicās, ka viss Latvijā valdošais liberālisms, homoseksualitātes propoganda un pasludināšana par normu liek viņai apsvērt domu pārcelties uz kādu konservatīvāku austrumu valsti.
Tam visam gan, iespējams, ir viens, spēcīgs, izskaidrojums. Bez visa iepriekš minētā viņa ir arī pārliecināta un dedzīga pareizticīgā, kas ievēro visus gavēņus, interesējas par teoloģiju, strīdas ar vecticībniekiem par lielo šķelšanos utt. Nu jā, līdz ar to viņa šķībi skatās arī uz luterāņiem, nemaz jau nerunājot par ateistiem un visiem pārējiem ''pagāniem''.
   Bet īsta skaidrojuma, kā var vienā galvā pastāvēt tik daudz savstarpēji izslēdzošas lietas un koncepcijas, man nav. Kad ar viņu vienkārši tāpat runā visādu ''small talk'' ir pavisam sakarīga un forša meitene, reizēm pat ar asprātīgu humoru, bet kad sāk runāt par kādu no ''jūtīgajām'' tēmām tad šermuļi skrien pār kauliem, jo gandrīz vai ir sajūta, ka viņai lēnām širmis veras ciet. Un kā stāsta tad pirmajos bakalaura kursus ir bijusi baigais panks un metālists ar izskūtiem deniņiem un kerzās.
Vēl viņa ir labs piemērs Kultūras akadēmijas (bet ne tikai) izglītības specifikai un kvalitātei, bet par to varbūt citreiz.

   40. autobuss. Sēd viena otrai pretī divas savstarpēji nepazīstamas kundzītes tā ap 70, viena no tām izvelk kaut kādu saldumu no somas ("Snikeru" vai ko tādu, labi neapskatīju), un nu tik ņemas taisīt vaļā - šā un tā, bet nekas nesanāk. Otra brīdi vēro, tad saka: "Nu ja, man arī tā gadās - gribas vai traks, bet neizdodas attaisīt! Vajag tur šitā paplest, tur pavilkt..." "Nē, nē," saka pirmā, "Es jau šitas mēģināju. Laikam nekas nesanāks, būs jābrauc mājās un jātaisa ar šķērēm!" Un tad izrādās, ka ne es viena esmu kundzītes vērojusi - blakus stāvošais puisis karavīra jakā pēkšņi saka: "Dodiet nu man, es jums attaisīšu!" Un attaisa arī. Kundzītes, protams, laimīgas, man arī smaids pa visu seju līdz pat vakaram;)

   Pret ziemu man ir tikai trīs iebildumi. Pirmkārt, pārlieku tumšs. Otrkārt, viņā ir Ziemassvētki. Treškārt, Rīgā gribot negribot pat visdaiļākais sniegs jo ātri paliek par kaut kādu pelēcīgu šļuru. Vēl gan varētu piebilst, ka kaitina arī tas, ka Rīgā ziema vienmēr tiek uztverta kā neiedomājama un neparedzama stihija -- kuŗš, nu, kuŗš būtu varējis iedomāties, ka viņa atnāks?! Bet Rīgā tā tiek uztverti pilnīgi visi gadalaiki un arī gana daudzas citas lietas.

   Nesu maisu uz miskasti. Pie konteineriem rosās pāris bomžu, meklē pudeles, bleķus un citus viņu biznesam nepieciešamos krāmus. Mest savu maisu pāri viņu galvām liekas, kaut kā neparocīgi un neētiski, tāpēc, lai pievērstu sev uzmanību, viegli ieklepojos. Viens no bomžiem pagriež galvu un saka otram,- „Palaid investoru...”. Garīgais kaut kā uzreiz uzlabojās. ;o)))

   Rubrikā "dīvainie atgadījumi": sēdi pie sestdienas vakara, malko pivcīti Jiržikbārā, un kādas sarunas rezultātā ienāk prātā, ka vajag pieklauvēt vienam sen nedzirdētam cīņu biedram, apjautāties, kurā galā šis pasaules klaidonis šobrīd mitinās un tā vispār.
   Pieklauvē un saņem atbildi, ka kamrāds kāreiz šajā vīkendā luņojas pa Prāgu.

   Vispār, ja nu kādreiz nonāktu līdz tādai izvēlei ka jāizvēlas, veģetārieti droši vien ēstu labprātāk, nekā gaļēdāju.

   Dec 13 11:57 "Astrologs: šī piektdiena - visīstākā šausmu diena māņticīgajiem!"

   Tāda dusma... Nāāāhuj... Būtu labāk gulējusi.... Kājas kā no vates, acis kā peļu pīzdiņas...

   Izdomāju vakar turpināt cibiņu-atturībnieku kustību, ne visiem, bet sev pašam. Man bija ļoti jautri, lai gan, cik nojaušu, pārējos es bezgala gaŗlaikoju. Bet ko nu par to! Vārdu sakot, atnāku mājās -- un nopietni, es nemuldu, pēc inerces galvā visu laiku viena doma, nēnufak, vai tiešām vajadzēja šitā pielieties. Tā arī neizdevās līdz galam sev ieskaidrot, ka esmu pilnīgi skaidrā. Dīvaina lieta tā cilvēka domāšana tomēr.

   Cik grūti tomēr dzīvot pasaulē, kur deģenerācija ir norma. Jūs esat mēģinājuši nopirkt Ziemassvētku kartīti? Tad jau jūs zināt, par ko es runāju.

  visi tie, kuri "kad puucei aste ziedees" vietaa lietoja "kad eegjiptee sniegs uzsnigs", marsh dariit visus atliktos darbus! jo uzsniga arii.
parunaajos ar eegjiptieshu koleegjiem, vinjiem maajas ar siltinaashanu nav apriikotas. lielaakaa dalja eegjiptieshu nemaz muuzhaa sniegu liidz shim dziivajaa nebija redzeejushi. aviizes raksta par beerniem, kuri, satuntuleejushies vairaakos dzhemperos un jakaas, velj sniegaviirus blakus apsnigushaam palmaam :)
peec dazhiem gadiem gaidam sniegu arii te, kamieljzemee.

   un tikko iestājās besis. tāds kā limbaži.

   Domājot par krieviem politikā, man uzreiz nāk prātā bez garumzīmēm, lauzīti vervelējošs krievs, kurš tikai vēlas ielīst labākā postenī un vēl blakus sev ciltsbrāļus savilkt. Tracis ap mazo Putinu vispār daudzus latviešus ir novedis līdz nacionālistiskām idejām. Es jau neko, мой просто пить чай и думать o Ушаков.
   ...Jā, krieviem Latvijā ir jāmāk valsts valoda. Mums katram ir jānes savi upuri. Vienīgā bēdīgā lieta ir tāda, ka pie varas esošie krievu politiķi mēdz būt baigie ķēmi, ar savām idejām sadusmojot valstsnāciju. Varbūt pietiktu, ja viņi atbrīvotos no šausmīgā akcenta? Iespējams. Lai vai kā, vēsture ir attīstījusies tā, ka valstī dzīvo krievi un nevēlas pamest savas mājas – Latviju. Tāpat kā es. Un mēs dzīvojam mierā. Gribēju vēl pateikt, ka man patīk krievuškas, viņas parasti ir glītas un liek man justies gudram, piekrītot visam, ko saku! Kaut kā latvietes ir tādas feministes vairāk, ka tikai savu viedokli un nadziņus parādīt. 

   Šodien pa Latvijas Radio dzirdēju vārdu dēmonstrants.

  autotransports līdz Jēkabpilij 
   labdien!
varbūt starp jums ir kāds, kurš ir ar mieru, labāk šodien, bet var arī rīt, ar savu autiņu aizvest līdz Jēkabpilij kādu jaunekli ar dažām viņa mantām?
lieta tāda, ka jauneklis dzeršanas dēļ ir laimīgi padirsis visu savu dzīvi un tagad vāksies atpakaļ pie māmiņas :)
par izpalīdzēšanu jauneklis esot ar mieru maksāt 30-40 Ls un es ticu, ka viņam tiešām vairāk nav pie dvēseles ;))
    ja nu kādam tiešām ir luste šodien (kas būtu vislabākais, jo viņam vairs nav kur pārgulēt šonakt) braukt uz Jēkabpili, lūdzu, zvani man 26835068, jo savu telefonu jauneklis ir padirsis jau labu laiku atpakaļ un tad nu es te tagad piestrādāju par starpnieku :))

   Bērzaprāt, Latvijā nāktos ieviest tautas vēlētu prezidentu, lai viņa pilnā pārraudzībā varētu droši nodot visādas prikolīgas instances - Latvijas Banku, “Knābu” © Bērzs u.c. Kā tā? Jo trūkstot kontroles gan likumdošanas procesam, gan likumu izpildei, tāpēc tāds labs monarhs varētu ņemt grožus savās rokās, un viss būtu čotka. Turklāt Bērzs ir apskatījis dažādas aptaujas, kuras, kā var noprast, rotē pa tautas rokām jau kādus desmit gadus, un vairāk nekā 50% procenti ir izsacījuši atbalstu šai idejai - tautas vēlētam prezidentam. No jums kāds ir piedalījies šādā aptaujā? Mēs neesam, bet zinām, ka personiskā pieredze nav vērā ņemams arguments, tāpēc lūdzam atsaukties visus tos, kas ir piedalījušies šādā aptaujā. Mēs arī gribam piedalīties. Gundars vaicā, vai Bērzs sevi uzskatot par labu prezidentu par spīti tam, ka pats nav bijis tautas vēlēts (šis gan ir diskutabls jautājums, jo mans Lembergs, teiksim, ir mana tauta, mans gods ir viņas gods.) Jautājumam seko jebkura psihoterapeita cienīga atbilde, ka pašam sevi vērtēt ir neiespējami, tomēr savus pienākumus pildījis pēc labākās sirdsapziņas. Tiesa, ja tā izskatās labākā, tad bail iedomāties, kāda izskatītos drusku sliktāka sirdsapziņa.
   ...Bērzs pats visvairāk gribējis valsts priekšgalā stāvēt kopā ar Solvitu. Tam ir arī praktiski iemesli – piemēram, ja kādā valstu galvu ballītē vajadzētu uzdejot, Solvitai nebūtu divreiz jāsaka u.tml. Tomēr tad, kad Bērzs „savu sajūtu izteica”, Solvitas atbildes neesot bijis (mūsu dzīves pieredze liek noprast, ka viņa dziļdomīgi paklusējusi un nometusi klausuli).
   ...Kad viņam pajautā par cilvēktiesībām Krievijā, Bērzs uzkliedz, ka arī Latvijā bērni cieš no vardarbības, pilnā mērā apliecinot, ka izprot šī jēdziena būtību. Ne tikai izprot būtību, bet arī vēlas altruistiski atdot naudu visam, kas saistīts ar izglītību, neraugoties uz to, ka pats nav nekāds skolēns. Un, neraugoties uz to, ka tūrisms viņam besī, tomēr atkal nav pretojies savai labestībai attīstīt tieši tūrismu savos īpašumos, kā vārdā arī dabūjis 170 štukas no Eiropas.

   Es jums paskaidrošu: ja es tā vietā, lai darītu savu darbu, sākšu rakstīt pantiņus un zīmēt briežus, pie manis iestāsies Ziemassvētki. Ja es, atvainojiet par izteicienu, sākšu vazāties pa veikaliem un meklēt izpārdošanas, lai lēti sapirktos visādus mēslus, ko dāvināt, kam vien pagadās, un to pašu sāks darīt Zina un Darja Petrovna, mums te sāksies Ziemassvētki! Jāsecina, ka Ziemassvētki nav vis veikalos un radiostacijās, bet galvās. Un kad visi baritonā bļauj “atkal tie sūda Ziemassvētki!” - es smejos! Zvēru, man nāk smiekli! Jo katram no šiem bļāvējiem, kas par spīti visam turpina sliet egles un pirkt dāvanas, jāslānī pašiem sevi. Un, lūk, kad viņi izdauzīs no sevis visādas halucinācijas un pārstās sekot absurdiem rituāliem, Ziemassvētki izzudīs paši no sevis.

   Ja to jauno minerālmēslu termināli sauc par ātombumbu ar laika degli, tad šodien biju iekš ātombumbas vēdera. Tai kupolā ir visdīvainākā atbalss kādu man ir nācies dzirdēt.

    Komjaunietis - "ārējo sakaru" bīdītājs un nebija sakara ar VDK? Viņš laikam mūs uzskata par idiotiem.
   Tam vecajam funkcionāram VP amatā ar viņu labi saskanēs :(

   freelance
a ko cv rakstīt cilvēkam, kas desmit gadus strādājis par algotu slepkavu
vot tā arī rakstīt:
1992 - 1994.g. Rēzeknes mēbeļu rūpnīca, galdnieks.
1994 - 2004.g. Killers (pašnodarbinātais)
2005 - 2008.g. Ludzas 2. bibliotēka, vecākais bibliotekārs.

    Laikam liktenis, tīri burtiski, bija sagatavojis sitienu.
   Sākumā izlaist cauri mani visādiem sūdiem,uztaisīt par psihopātu novest līdz pusārprātam, muldu, līdz tik tikko ārprātam un tad, ar mazu pauzi atvēzienā, iepist man pa galvu.

    Esmu par zaļiem Ziemassvētkiem. Sniegs ārpasaulē nav vajadzīgs, ja baltums un pūkainums ir iekšpusē. Šogad Ziemassvētkos braucu līdzi vecākiem uz mežu sēņot (viņi sēņoja, bet es dzēru vīnu un pētīju ķērpjus). Starp citu - gailenes vēl ir atrodamas, par to, cik ēdamas, nemācēšu teikt.

   Labvakar, Latvijas ļaudis. Kādam slavenam valstsvīram esot jautājuši, vai viņš izjūt saviļņojumu, zinot, ka tik daudz cilvēku nāk klausīties viņa runu. Uz to valstsvīrs atbildējis, ka izjūt gan, taču tas ātri pāriet, iedomājoties, ka uz viņa pakāršanu atnāks piecreiz vairāk." Andris Šķēle
/Ministru prezidenta uzruna Vecgada vakarā Latvijas tautai LTV1, 31.12.1996./

   Birojēkā ir viena tāda vieta, kur sievietes viena pret otru izturas izteikli laipni, lūdzu, lūdzu, tikai pēc jums, onē, onē, kojūs kojūs,  tikai pēc jums, pēc jums, pēc jums... vārdsakot, ļoti labprāt palaiž kādu citu papriekšu. Un tas ir lifts.  Ne tubziks, ne restorāns, nekas. Unzinkapē? Tapē, ka tikokātu iesper kāju tādā tukšā liftā, kur neviens līdzsvaram nestāv pa malām, ta viņš izdod tādu skaņu kā tādi kliedzoši lūztoši svari tikai varētu izdot pārpūlē pirms sabrukšanas, piekam nošūpojas drausmīgi. Bet! Pēc divmēnešu eksperimentiem, dažāda veida ieslīdējumiem, iekāpieniem, ielecieniem un augstāk par zemi, augstāk par zemi, tagad varu  uzlūkot visas pa priekšu palaidējas ar lepnu un saltu: "jā, tāda es esmu, mistērija,viegla kā pūciņa" skatienu. Pie mana iekāpiena nu viss turas kluss.
   (No sākuma vaig abām kājām uzkāpt uz sliekšņa un tad ar ļoti lielu soli pārcelt visu sevi  uz pretēju sienu). ZIS IZ SPARRTAAAH!

   100 veidi kā izmantot krupi
   Sieviete baltā halātā dodas pie akvārija, izvelk neglīta paskata vardi (goda vārds, šīs ir neglītākās vardes, kādas es pazīstu) un injicē tai nedaudz urīna. Tie nav mani nomoda sapņi, bet gan leģitīms grūtniecības tests 50. gados. Ja vardei injicē urīnu no sievietes, kura ir stāvoklī, tās hormoni liek vardei pa nakti iznērst ikrus. Krustiņa vietā tātad ikru pikuči akvārijā. Vēlāk izrādījās, ka varžu vietā var izmantot krupju tēviņus, jo tiem, injicējot grūtas sievietes urīnu, trīs stundu laikā sāk izstrādāties spermatozoīdi, ko var viegli ieraudzīt vēlāk mikroskopā.
   Ai šit jū not saite1 , saite2

   jaunie
mūsu ir tik daudz, ka mēs vairs neatšķiram, kurš ko ir rakstījis

  Kaimiņu omītes pārāk skaļi klausās mūziku (apdzērušās) un neļauj studentiem gulēt.
Tā lūst stereotipi.

   Jāatzīstās, ka mēs - autores EK un AK - bijām saņēmušas slepenu ielūgumu 2013.gada 21.decembrī ierasties uz biedrības “Neesi vienaldzīgs, esi atbildīgs” dibināšanas pasākumu, bet neviena no mums tā arī tur neparādījās, jo iepriekšējā vakarā piedzērāmies un, iespējams, sastrīdējāmies ar taksistu. Jo mums bija viedoklis, un viņam arī tāds bija.
   ...Aicinājums ir kā mākslas filma “Armagedons” un nauda - vienaldzīgu tas neatstāj nevienu, tāpēc arī mēs šeit esam. Galvenais, kas jānoskaidro - vai viedoklis ir jāizsaka arī tad, ja tas ir stulbs. Šis video apliecina to, ka - it sevišķi tādā gadījumā.
   ...Neparasts notikumu pavērsiens ir atziņa, ka slinkums ir slimība. Tas iepriecina, jo turpmāk ikvienam, kas negribēs no rīta iet uz darbu, būs tiesības piezvanīt priekšniekam un sacīt: “Klau, љodien nevaru atnākt. Esmu apslimis. Slinkuma uzliesmojums. Ārsts saka, ka kaite varot būt hroniska.”
   ...Bet kurљ spēlē pirmo vijoli? To mēs nezinām. Bet zinām, ka to noteikti nespēlē aita, jo esot tāds slavens teiciens, ka mums ir jāpārstāj būt aitām, bē.
   ...Kaut arī esam piebalsojušas suņiem un aprējušas “Kaimiņu” vēstuli, tomēr arī mēs vēlamies, lai vergu dienām būtu krusts pāri (ne tāds, ko naski zīmē Iesalnieks). Un tas, ka Kaimiņiem ir 15 000 atbalstītāju Feisbukā, ir lieliski. Pēc sociālajos tīklos atrastās informācijas varam spriest, ka ļaudis tiešām mēģina cīnīties par taisnību zemes virsū, un pie tā arī iesakām palikt, bet tādam mākslas virzienam kā videovēstules atmest ar roku, jo diemžēl šodien mums vairāk stāsta lietus lāses pieskāriens, nekā vēstules autoru paustās frāzes.

   Starp citu, tās Eiropas promotētās dienasgaismas spuldzes ir ļauna žīdpidarmasonu sazvērestība. Viņām gaisma tik tiešām ir kā dienas gaismai, tāpēc miesas domā, ka diena turpinās. Kvēlspuldzēm tomēr viņa ir dzeltānāka, kas veiksmīgāk sasaucas ar vakara gaismu. Cik labi, ka man joprojām ir liela kaste ar kvēlspuldzēm -- savācu gan tikai tādēļ, lai pateiktu, Eiropa, atpisies. Bet izrādās, no tās pat ir kāds labums.

    Lūk, biedri, šodien sabiedriskajā transportā redzējām atbildi. Sēž kaut kāda pensionāre -- un lasa Prismas atlaižu avīzi. Un viņa tik tiešām viņu lasa, tā cītīgi izpēta, ko var dabūt lētāk un tak laikam kaut ko ņem vērā. Un tak laikam pēc tam ies, sapirksies visādas lētās mantas un cītīgi stums iekšā, lai gan viņa jau tā bija tīri brangi apvēlusies un vairāk pārtikas par zemāku cenu viņai it nekādi nevajadzēja.
   Mēs nekad neesam mudinājuši nogalināt nabagus (izņemot visas tās reizes, kad mēs to esam darījuši), un mēs to nemudināsim arī tagad (lai gan mēs ieteiktu šādu iespēju apsvērt). Bet še mēs skaidri redzam, kā nabagi posta mūsu planētu, veselības sistēmu un pašus sabiedrības pamatus. Tiek izcirsti kvadrātkilometriem meža, lai sadrukātu nabagu reklāmas lapeles. Pēc tam viņi sapērkas savu lēto, ar holesterīnu jo dāsni aizdarīto pārtiku, saēdas un, skaidra lieta, ārstējas no sirds un asinsvadu slimībām par mūsu nodokļu naudu. Un nobalso par Nilu Ušakovu, jo viņš, edz, nabagiem šo to atmet par brīvu.
    Mēs nevienu ne uz ko nemudinām, bet varbūt varētu apsvērt iespēju šitajās atlaižu avīzēs reklamēt arī nervu gāzes gaisa atsvaidzinātājus par puscenu. Savā slimīgi neapvaldāmajā tieksmē uz atlaidēm nabagi viņus sapirksies, sapūtīs savos nožēlojamos dzīvokļos un, nu, mums atliks tikai uzkopt to, kas no viņiem palicis pāri.

    Uzjautrina tie ZZS argumenti, par to kāpēc viņus neapmierina ministriju sadalījums starp partijām. Pēkšņi izrādās, ka ZZS neko jau tā īsti neprot, nedz par ārlietām kaut ko saprot, nedz Izglītības un zinātnes ministriju prot vadīt. ZZS kļuvuši netipiski paškritiski un katram piedāvātajam amatam redz labāku kandidātu citā partijā, jo viņiem rūp Latvijas nākotne un attīstība, protams.
   Vienīgais amats, ko ZZS esot apguvuši līdz perfekcijai ir VARAM vadīšana un attiecīgi Eiropas reģionālas attīstības fonda naudas pārraudzīšana. Ir Latvijā viens reģions, kurā saimnieko populārākais mērs Latvijā, kurš ļoti iegūtu, ja ZZS būtu teikšana pie reģioniem atvēlētā finansējuma dalīšanas.

  Maskavieši manā īsajā pieredzē izrādījās ātri (as in "busy"), bet ļoti pieklājīgi un laipni ļaudis. Sajūta pilsētā vispār bija ļoti komfortabla un patīkama, iespējams tāpēc, ka apkārt visi izskatījās daudz laipnāki nekā cilvēki uz ielām Rīgā. Zināmā mērā to apliecināja fakts, ka, kad aizskatījies paklupu nu notesos pilnā augumā uz ietves, man tūliņ no abām pusēm teidzās palīgā divi tuvākie garāmejošie, palīdzēja piecelties un apvaicājās, vai viss kārtībā.
   Tā kā man reizes trīs prasīja ceļu, arī tur tiek pievērsta uzmanība pieklājīgai sarunas formai, no sērijas "будете любезны, не подскажете ли?", pie tam, tas attiecas gan uz ~50 gadīgu maskavieti, kura tur esot dzīvojusi vienmēr (bet redz, mazu ieliņu vēstniecību rajonā nezina), gan uz aziātiska paskata sportisku jaunieti, kurš gribēja zināt, kur tuvākā metro pietura.
   Otrā puse tam izskatījās tāda, ka maskavieši arī sagaida līdzīgu pieklājību pretī un ja tādas nav, momentā aizverās ciet. Un ka tas varētu būt tas iemesls, kāpēc cilvēki varētu uzskatīt, ka veikalos apkalpošana ir padomiska. Tādu īsti padomisku "što nado?" apkalpošanu īsti nesastapu pat piemetro mikrogadjušņikā. Bet uz galvas sev kāpt pārdevēji neļauj nekur -- viņi ir laipni, bet ja neesi laipns pretī vai dirsies, simboliski dabūsi bietē, tā teikt, no "cuz' i'm not your slave, that's why" sērijas.
   Tāpat automašīnas, no kurām maskavieši, lai arī brauc ar ko pagadās, visvairāk iecienījuši Mercedes Benz C klasi, izturas kopumā ļoti pieklājīgi, vismaz centrā. Neviens virsū nebrauks un nepīpinās. Slavenās migalkas, ar kurām pārvietojoties deklasētie miljonāri, redzēju tikai vienreiz, policijas pavadībā un tā, kā tas bija pie Kremļa, varētu domāt, ka tas bija tiešām kāds oficiozs.
   Toties parkojas viņi как звери. Šī ir tipiska aina uzreiz ārā no maģistrālās ielas. Jā, visas foto redzamās mašīnas, ieskaitot m388ya ir noparkotas, tas nav noķerts mirklis sastrēgumā:


   No Panorāmas lauku sižetu repertuāra
Kad termometra stabiņs ir nokrities zem -10 grādu atzīmes, mēs devāmies uz "Ģenģēnu" mājām Sabiles novadā, lai uzzinātu, kā negaidītais sals ietekmē lauksaimniecības darbus.
Saimnieks Pēteris domīgi kasa sūdus no traktora "Belarusija" riepām un sūkstas, ka, ja valdība nepalīdzēšot, tad būšot bads. Vēl Pēteris nosaka, ka Saeimā visi ir idioti, un viņi visi, kuri pie tās siles tikuši ir zagļi - šis paliek aizkadrā. Tikmēr Pētera sieva Ināra izrāda zināmu optimismu, sakot, ka būs jau labi, esam ne tādus vien mīnusus pārdzīvojuši. Kad dodamies prom, Pēteris mums pamāj ar savām sūdainajām rokām un caur ūsām nosmīn.
Mēs pamājam saimniekpārim un dodamies atpakaļ uz galvaspilsētu.

   urskulis ein zugespitzter Mund, ein Rüssel.
   Lūk, latviešu valodā burvīgs apzīmējums jēdzienam "dakfeiss" bija jau tad, kad nebija ne feisbuka, ne viedtālruņu, ne selfiju.
   UPD: Cik lieliskus komentārus jūs te rakstāt! Piekabināšu dienas vārdam vēl dažus:
   pašene — paљnāvība weenzu griezēju profesionālajā žargonā;
sevītis — tad, kad ieej veikalā meklēt dāvanas draugiem, bet atrodi tikai sev;
čumma — Ziemeļkurzemē lietots sinonīms vārdam "urskulis".
   izmugurēt zum Besten haben; foppen.
   Rubrikā Das Wort des Tages turpinām piedāvāt importa aizstājējus. Lūk, šo vārdu jo lieliski var lietot krieviskā kalka "uzmest" vietā. "Paņēma un izmugurēja," skan lepni!
   Tas vien tāds eifēmisms vārdam "izpakaļot".
   Par gada spārnoto teicienu ir kļuvusi Valsts prezidenta Andra Bērziņa izteiktā frāze: "Nākotne ir nākotnes cilvēku rokās!"
Par gada vārdu atzīts angļu valodas sarunvalodas vārda "selfie" latviskais atveidojums "pašbilde"
Par gada nevārdu atzīts "dīli, dīlošana, dīlot", ar ko apzīmē tirgošanos un darījumu kārtošanu.

  un izdomāju scenāriju mūsu gada galvenajai vkk sponsorētajai spēlfilmai
tobiš, tāda fantastika, the return of ancestors, vēlā naktī uz zemeslodes latvijas teritorijā nolaižas melni milzīgi vēžveidīgi kosmoskuģi
un no turienes kāpj ārā blāvi stāvi, tie ir ltf un atmodas dalībnieki
   piemēram, bišers
dozorcevs ar marinu kosteņecku, abi spīdošām elektriskām acīm
debesīs ziemeļblāzmās atmirdz mavrika vulfsona vaigs
   vārdsakot, ļoti apokaliptisks kino, man specefektiem vajadzēs kādas vismaz sešas konjaka kastes, uzreiz brīdinu

  RSU fragmenti...
  Nolādu tos cilvēkus, kam ienāca prātā universitātes gaiteņos izvietot galda futbola galdus: ne tikai vājprātīgs troksnis bumbiņai sitoties pret galda stūriem un sienām, bet arī nemitīga alfa male bļaustīšanās un karsējmeiteņu līdzjušana.
  Eh, kā mēs agrāk gadiem ilgi rubījām galda hokeju RTU koridoros Ķīpsalā...Скопировано с http://egils.dreamwidth.org/1021339.html .
Tags: 3lv, ciba, latyshskyj
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment