egil_belshevic (egil_belshevic) wrote,
egil_belshevic
egil_belshevic

фрагменты латышского ЖЖ, из сегодняшних записей. На латышском, гугль не поможет..


Ziemeļos saka, ka šādā aukstumā var "pačurāt un uzreiz turpat pieslieties". Ir tik auksts, ka spļāviens sasalst un nokrītot atlec no zemes.

Glābiet, Valtera un Rapas grāmatnīcā visus literatūras klasiķus met pakaļ gluži par velti! Patiesībā tur ir atlaides, bet milzīga mēroga un apjoma. Vakar kursa biedrs nopirka šķiet kādas četras grāmatas par pāris latiem. Saprotams, ka arī es šodien neaizgāju prom ar tukšām rokām, žēl tikai, ka tagad laiks tāds, ka jāskaita katrs santīms. Līdz ar to nācās visai drakoniski ierobežot savas vēlmes. Bet kas tik viss tur nebija, sākot no antīkajiem autoriem un latviešu literatūras klasikas līdz pat zinātniskiem pētījumiem par lībiešu kultūru. Un tas viss jau sākot no 1ls.

Ieliņa, pa kuru es ik rītu dodos virzienā „Darbs”, ir tik bedraina, dubļaina un pielijusi, ka no tāluma ikviens kājamgājējs rādās izpildām kādu sarežģītu horeorāfisku priekšnesumu, pa vidam starp „Gatves deju”, „Sudmaliņām" un rituālu danci. Divi soļi pa labi, palekties, pietupties. Treji soļi pa kreisi, garais atspēriens, līgans sānsolis pa labi. Patecēt uz priekšu, palekties. Pilnīgam aistētiskam baudījumam vēl varētu vēlēties, lai izpildītāji glīši iespiež rokas sānos, vai māj ar palmu zariem un trejdekšņiem.

Cik melnu, resnu strazdu var satilpt uz vienas dārza būdas?
Visspocīgākā ir sajūta, kad šie planē gar pašu logu – augšā, lejā, ieplestiem spārniem. Brīžam satrūkstos, kad perifērā redze uztver tādu lielu melno plankumu loga gaišumā.
Kad izeju laukā ar bļodu un šķērēm, lai iegrieztu dažus ķekarus arī sev, viņi piešķiebj galvu un pārmetoši blenž ar vienu aci. Blenž kā uz bezkauņu, kura uzdrošinās zagt viņu mēļo, sulīgo barību. Uz apvainojumiem un aizvainojošiem komentāriem nereaģē (varētu tak apvainoties un laisties uz mežu). Uz plaukšķināšanu arī vairs ne.
Ja vismaz šie nebūtu tik resni! Ņemās pa stīgām un nobirdina celiņus ap māju pavisam zilus.
Nevienu gadu strazdi nav bijuši tik resni. Vai būs sevišķi barga ziema, ko?

izlasīju, patika
-Man nospļauties par to, ko man runā aiz muguras. Ja cilvēki nav apmierināti ar savu nožēlojamo dzīvi-lai jau domā par manējo

Interesanti, cik lieli panākumi krišnaītu misionāriem ir eskimosu, aleutu, čukšu, jukagiru u.c. aiz Polārā loka dzīvojošo ļaužu vidū? Laikam, velc cik bumbierenes un džemperus gribi, tik un tā ja sniegs kur metru biezumā, tad mātei nočieptajā oranžajā paladziņā stilbi salst. Aber bez paladziņa un izskūta paurīša jau Kungam Krišnam kalpot nevar, arī fakts. Man šķiet, ka tā procesēt, draiski dziedot dziesmiņas, grabinot cimbalas, bundziņas un pūšot taurītes kādu -40°C salā sniegputenī pa līdz šekumam pieputinātas pilsētas ielām būtu garīgās uzupurēšanās augstākā pilotāža, par ko vien automātiski pienāktos tiešais pieslēgums Visuaugstākajam un paraušana debesīs, ziemeļblāzmai spīguļojot.

Aizvakar viens spāņu puisis līdz bezsamaņai piekāva vienu itāļu puisi, vienā no Portugāles pilsētiņām. Tāpēc ,ka itālis ir gejs. Šī ir katoļu zeme un neskatoties un kultūras līmeni - viņiem vēl tāls ceļš ejams līdz cilvēktiesībām.
Viduslaiku tendences ir arī manā dzīvesvietā- dzīvojam mājā, kas speciāli celta meiteņu kopmītnēm. Strādā tikai sievietes un esam drošībā, jo vīrieši nedrīkst nākt tālāk par uzgiadāmo telpu, plus visapkārt ir novērošanas kameras. Taču tas netraucēja kādu vakaru vīrietim masturbēt pie virtuves loga, kamēr es gatavoju vakariņas.

Savukārt, ja ticētu sazvērestības teoriju adeptu postulētajam, ka dievzemītē valda klasiska liberālfeodālisma klanu sistēma, tad uzreiz varētu izvirzīt fantastisku savā naivumā domeli, ka aiz visas kultūras sargu retorikas spozmes un nesavtīgas vēlmes ar degošo sirdi nest gara gaismu, stāv pāris praktiski vīreļi pelēkos vadmalas svārkos, kuri secinājuši, ka turpmāk vairs tik vienkārši nevarēs valstij pārdot kādus dzelžus ar 1000% peļņu, taču attapuši, ka ir viena laba sfēra, kurā naudas apriti ar pumpīšu pieslēgumu varētu paekspluatēt vēl gadiņus - nu tāda netverama un VIDam grūti pārbaudāma joma, kur ciparus var grābt no gaisa cik vēlies, ja tikai būtu ko grābt. Nu un ja nav, tad tak var izdomāt, kā te tie cipari parādīsies. Atklātās vēstules, sabiedriskā doma un tā. Taču šī domele nekam neģeld - pats saprotu, - jo tikpat glupa kā pirms gadiem pa smieklam izspļautā, ka šausminošās ziņas par Sadama baktēriju un iprīta krājumiem ir Lenglijas puišu palaista pīle (precīzāk: es viņu vietā tā darītu), lai būtu iemesls un akcepts pārkrāsot karti (par tādiem melīgiem zaimiem pāris cibiņi pārstāja manu necilo personu sveicināt).

Ielēju sev melno balzamu un padomāju, es tēvam tā arī neesmu pateicis, ka mīlu. Viņš nomirs, drīz, un es nepaspēšu to pateikt. To, ka ienīstu, gan esmu paspējis pateikt.

Aizvakar mani iemācīja spēlēt 3000 gadus vecu ķīniešu galda spēli Go. Tā kā es visu laiku aizmirstu spēles servera nosaukumu, tad ierakstīšu viņu te, un tad arī jūs visi varēsiet nāk ar mani spēlēties :) KGS Go.

manai bijušajai klasesbiedrenei jau 5 (!!!) bērni
laikam viņa nolēmusi tā kārtīgi latviešus atražot
a es tikmēr tanci, pļaski, diskotjeka - pareizi ir, kādam jau tā bāru un krogu ekonomika jāsilda, tūristu skaits krītās, tad vietējiem jāmēģina nolīdzsvarot :DShodien esmu iipashi skaista. Milziigais sarkanais deguns labi sader ar mazajaam un aizpampushajaam acheldeem. Kad atveru muti, laukaa naak skanjas, kas atgaaina kovaarnja kjeerkshanu. No pieluudzeejiem nevaru atkauties, jo to man nav. Secinaaju ka man vajag alus kausu no kaa padzerties teeju. Shitaas simtpiecdesmit gramu kruuziites ir kaitinoshas.

mans personiskais favorīts ir grupas asian dub foundation skaņdarbs "free saptal ram", kura ietekmē publicists un redaktors jānis kalve reiz iespieda overdraiva pedāli tajā grīdā, kur vēl pa kreisi atrodas automašīnas bremzes, kā rezultātā izlidoja no kandavas pagrieziena ar ātrumu divsimt kilometri stundā, taču visiem ļoti paveicās
kā vienmēr - jūs metat jūtubes linkus komentos, es tos pārrakstu postā
martcore piedāvā: asian dub foundation "free saptal ram"
ttp piedāvā: depeche mode "never let me down again"
chemaika piedāvā: air "sexy boy"
antuanete piedāvā: franka potente "believe"
svalka piedāvā: bush "machinehead"
starro piedāvā: bob marley "exodus dub (extended)"
anonīmais lietotājs piedāvā: david bowie "i'm deranged"
vedjmah piedāvā: elvis "a little conversation"
v00doo piedāvā: travis barker and dj a-am fix your face"
diff piedāvā: eels "souljacker"
kruzulis piedāvā: eddie wedder "no ceiling"
brookings piedāvā: the clash "police on my back"
brock piedāvā: adam f "circles"
fxp piedāvā: asha bhonsle & rahul dev burman "piya to ab to aya"
dominika piedāvā: the shortwave set "is it any wonder"
ob piedāvā: apollo 440 "carrera rapida"
spies piedāvā: the offspring "bad habbit"
gamemaster piedāvā: the proclaimers "500 miles"
kusko piedāvā: calibre "out of the box"
forsaken piedāvā: FSOL "papua new gvinea"
makki piedāvā: pj harvey "big exit"
wowow piedāvā: gorillaz "dare"
pzrk piedāvā: banda sonora "guitara g "
driznaks piedāvā: danger 11h30"

Bet vispār, dārgo lasītāj, atgādināšu lieku reizi, ka, izkāpdams no sabiedriskā transporta, lūdzams tomēr labticīgi nepaļaujies, ka citi satiksmes dalībnieki tevi pamanījuši un turklāt vēlas atstāt dzīvu.
Vakar man gar pašiem zābaku purngaliem kā zibens pašāvās kaut kas sarkans uz četriem riteņiem. Kurš nebija sabremzējies pat ne drusku. Un, iespējams, pat nebija pamanījis, ka šeit ir pieturvieta un no tramvaja ārā kāpj cilvēki.
Ja es būtu izkāpusi mazliet ātrāk, visticamāk, šodien šeit nerakstītu, jo rezultāts cilvēka sabraukšanai pie tāda ātruma nez vai jebkad ir laimīgs.

iecavā
vienas cigaretes laikā Lietuvas virzienā aizlidoja trīs kāši

Tagad notiek izstāde 'Budistu relikvijas' šeit Izlasīju un uznāca smiekli:
Budisma svētās relikvijas. Šīs relikvijas ir skaistas, pērlēm un kristāliem līdzīgas pērlītes, kas tiek atrastas garīgo skolotāju pelnos pēc kremācijas. Tā kā garīgie skolotāji paši neafišē savus sasniegumus, šīs relikvijas ir kā pierādījums un apliecinājums tam, ka skolotājs savas dzīves laikā ir sasniedzis ļoti augstu garīgo līmeni.
Protams, iedomājos, kādas bumbiņas paliktu pēc latvju budistu kremācijas.

Ko teikt SVF, ja viņi prasa atdot aizdevumu
☺Eiropas Valsts, uz kuru jūs zvanāt ir izslēgta vai atrodas ārpus uztveršanas zonas...
☺Gribat atpakaļ naudu? Sūtiet SMS ar tekstu "atdod naudu" uz 171 un pie savas naudas saņemsi klāt 50 centu un dziesmu "I Gel Money". Īsziņas cena 100 000 000 Ls
☺My answer will be but i will not say.
☺Izmeklēšanas rezultātā mēs atklājām, ka firma "Latvija" ir fiktīva un reģistrēta uz bezpajumtnieka vārda. Atvainojiet.
☺Kādu naudu? Fonda naudu? Neko tādu nezinu. Neviens no visas latviešu tautas nekādu fonda naudu nav redzējis, goda vārds, būsiet sajaukuši.
☺Mums nepietiek finansējuma, lai šo jautājumu risinātu.
☺Mēs negribam izraisīt ekonomikas krīzi, iepludinot SVF tik lielu naudas summu...
☺Tie, kas aizņēmās visi ir Īrijā. Griezieties pie Īrijas.
☺Mēs kaut kā neredzam, ka uz papīriem kaut kur būtu parakstījusies "Latvija".
☺Atdot? Bet mums ar to naudu pietika tikai tam, lai izskatītu, kur to naudu tērēt!
☺(Zatlera atbilde) Kāda nauda? Kas ir nauda? Starp citu, kādā sakarā jūs runājat par naudu? Un kas es esmu?
☺Mums jūs neko neesat aizdevuši! Varbūt Austrijai? Viņu karogs bāāāigi līdzīgs mūsējam.
☺Redziet, ir jautājumi, uz kuriem nav atbildes.
☺Atvainojiet Jūs sajaucāt numurus!
☺Jūs vispār zināt, ka Latvijā ir likums, kas aizsargā maksātnespējīgos kredīta ņēmējus???

Vispār gribēju pareklamēt ēdnīcu jāņa asara ielā 5! Sarkanā krusta med. skolai piederās. Vai domāta. Nu... ēdnīca kā jau ēdnīca - parasts stolovkas ēdiens. Kartupeļi-griķi-šnicele-gulašiņš. Zupiņa un salātiņi. Bet lēti ļoti. Un rindas nav. Un jauks, kārtīgs, gaišs tur. Un pats galvenais - svaigi spiestas sulas. Burkānu, ābolu, apelsīnu, greipfrūtu. No 60 santīmiem līdz 1 latam cenā. Tā lūk. Rekomendēju.

LETA: Valodu pakalpojumu uzņēmums "Baltic Media Ltd." nolēmis dāvināt intensīvus individuālos angļu valodas kursus ekonomikas ministram Artim Kamparam, aģentūrai LETA pastāstīja uzņēmuma pārstāvis. "Mums kā Latvijas patriotiem ļoti bieži ir neērti redzēt, kā mūsu amatpersonas publiski bojā valsts reputāciju, demonstrējot savas nepilnīgās svešvalodu zināšanas, kā arī necienot savu dzimto valodu un neizmantojot profesionālu tulku pakalpojumus," norādīja "Baltic Media Ltd." izpilddirektors.šodien krievu kultūras lekcijā no zviedru studentes uzzinājām, ka Obama dabūjis Nobela miera prēmiju.
pasniedzēja, kas izrādās ir amerikāņu-zviedru mikss, izteicās aptuveni: "Varēja taču mazliet piebremzēt"
un mana mīļākā krievu studente teica, ka - "korupcijas esamība Krievijā ir tikai ārvalstu mīts"
un vēl viņi Krievijā domā, ka Gorbačovs ir bijis amerikāņu-iesūtīts-spiegs-bezmaz-robots-lai-gāztu-padomju-varu
Tags: 3lv, evropa, finansy, igry, jazyki, jumor, knigi, muzyka, uloff
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments