egil_belshevic (egil_belshevic) wrote,
egil_belshevic
egil_belshevic

Galda hokeja Amatieru līga

Galda hokeja Amatieru līga

Dzīve cilvēku mētā kā čaumalu viļņos. Īpaši ja viņam ir paradums tērēt laiku un spēkus uz tādām savādībām kā galda hokejs.

Rau, ķimerējoties pa gugli, es uzdūros informācijai, ka Ērģemes pagastā pa ziemu ik mēnesi notiek pagasta telpu sporta spēles. Ieskaitot galda hokeju. Pirmā doma: o, Valmieras organizatori pacentušies. Pameklēju rūpīgāk - diez vai, kaut kā nemana viņu pieminējumus... Rakstu valmieriešiem - šiem pirmā dzirdēšana. Nu ko, tas viss prasa kaut kādas darbības. Nākošais viņu posms... oh-uh-huh... tai pašā vakarā, kad valmieriešu posms. Skatos sarakstos, redzu, ka ja nenospēlēju līdz galam Valmierā, tad varu pagūt abās vietās, daudz un ātri čāpojot. Nu ko, acīmredzot tā dievi lēmuši, ka ja kādam jāpaskatās, kas tur Ērģemē notiek, tad tas būšu es kā Amatieru līgas pārstāvis, nevis viņu tuvumā esošie Valmieras un Burtnieku klubi.

Ieradies Turnas kultūras namā, es ātri sapratu, ka turnīrs vairāk atgādinās skolas sporta dienu, nevis sacensības: vienlaikus notika seši turnīri dažādos sporta veidos, dalībnieki paši meklēja sev laiku un pretiniekus. Protams, palīdzēja tas, ka visi visus pazina, un tabulas viņiem visu sporta veidu vadītājs Mārcis Krams bija uzzīmējis; bet tas, ka galu galā izdevās izspēlēt visas spēles pie esošajiem diviem galdiņiem (dāmām - 4 dalībnieču aplis, vīriem - divas grupas pa 5 un p/o no ceturtdaļfināla), atzīstams gan par dalībnieku augsto pašorganizācijas prasmi, gan arī par veiksmi. Pats turnīrs mani interesēja maz, vairāk raudzījos uz tehnisko pusi. Kas būtu jāzina potenciāliem apmeklētājiem (sezona atsāksies oktobrī):

1. Galdu stāvoklis kopumā draņķīgs, bet labāks, kā varētu gaidīt pēc divām sezonām iesācēju rokās. Galdiem ļoti slīd nost gumijas, tās vajadzētu pie gadījuma atvest. Kloķi saliekti nedaudz. Veči nezināja, ka galdu apakšdaļai ieteicams uzpūst silikona smēri no autoveikala - galda virspusi sapūst noteikumi pašlaik neparedz, bet apakšdaļas mehānismus var un reizēm vajag. Galdi netiek nostiprināti, es ieteicu lietot stipru divpusējo līmlenti. Vārtos aiz nezināšanas tika karināti komplektācijas plastmasas tīkliņi, kuri pēc noteikumiem nav jālieto un vairums dalībnieku arī ar tiem nebija apmierināti. Bija runa, ka nākamsezon to vairs nebūs.
2. Priekšstats par noteikumiem visiem ir ļoti aptuvens un daļa arī nevēlas tos zināt, lai gan vairums ieklausījās ar interesi. Vienīgais stingri ievērotais ir spēles ilgums, un arī tad daži tiesneši laiku aptur pie ripas aizlidošanas. Jā, katrai spēlei un katram galdiņam tiek pasaukts tiesnesis no brīvajiem apkārtējiem, kurš hronometrē laiku un izdara iemetienus. Džinglu vienotai laika uzņemšanai visiem galdiņiem nav.
3. Spēles līmenis ir zems, pagaidām pat Amatieru līgā nevienam nekas nespīd. Divas sezonas pašiem savā sulā neko redzamu nav devušas. Es domāju, ka gan vietējiem, gan valmieriešiem vajadzētu pašiem sakontaktēties un sarunāt treniņu iespējas - spēlēt gribētājus nevajag atstāt novārtā. No Rīgas mēs to tālciemu nepacelsim (vienīgi varam kādas rezerves daļas vai ko tādu pagādāt), Inčukalnam arī par tālu. Tas, ka vienlaikus viņi visi noņemas ar vairākiem sporta veidiem un galda hokejs tur nevienam nav pirmais numurs (todien pirmie redzami bija novuss un galda teniss), var būt gan par mīnusu, gan par plusu - atkarībā no darba organizācijas.
4. Efektīvākais un masveidīgākais paņēmiens pie tādām gumijām, ko redzēju, bija "Loritas metiens" - ripas ātra savākšana un grūšana uz priekšu ar nūju un balsta kāju. Ar centru vai aizsargu, protams.
5. Būtu labi, ja viņi sadabūtu vēl pāris ciešamākus galdus, ko lietot tikai fināla mačos. Nesanāca laika izprašņāt, vai viņu rocība to pieļauj.

Kas būtu jāzina pašiem sportistiem. Pirmkārt, saitu adreses.
Latvijas GH Federācija ar kaudzi derīgas infas: www.galdahokejs.lv/
Sacensību kalendārs: www.galdahokejs.lv/index.php/kalendars/tabula
Treniņu nodarbības: www.galdahokejs.lv/index.php/trenini
Piecu minūšu laika džingli: www.galdahokejs.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=194&Itemid=192
Amatieru līga: https://www.facebook.com/AmatieruLiga/
Galvenie spēles noteikumi: https://lv.wikipedia.org/wiki/Galda_hokejs#Galvenie_spēles_noteikumi
Kontaktpersona Ziemeļlatvijā: Valmieras KŽDC klubs, Jānis Rektiņš, tālr. 26346943

Posted by Egīls Belševics on 28 мар 2018, 18:20

from Facebook
Tags: из Facebook
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments